Paplūdimio tinklinio mėgėjų judėjimas "100 metų - ne riba!" jau oficialiai gali vadintis Lietuvos rekordininkais! Pagaliau užregistruoti net trys Lietuvos paplūdimio tinklinio rekordai. Agentūra "FACTUM" prie Lietuvos kultūros fondo diplomais patvirtino 2021 m. rugsėjo mėn. 4 d. Pagėgiuose Benininkų sporto aikštyne vykusio finalinio paplūdimio tinklinio turnyro “100 metų – ne riba!” etapo rezultatus, tad nuo šiol:

  • vyriausias paplūdimio tinklinio komandos žaidėjas ( vyras ) Lietuvoje - Vaclovas Algirdas Mišeikis (m. 1947 gyv. Pagėgių savivaldybė Šilgalių km.), kuriam varžybų metu fiksuotas 73 metų 10 mėnesių ir 28 dienų amžius,

 

  • vyriausia Lietuvoje paplūdimio tinklinio vyrų komanda - paplūdimio tinklinio komanda "Mažoji Lietuva" (Vaclovas Algirdas Mišeikis ir Petras Ubartas (m.1952  gyv. Pagėgių sav. Stoniškiai)  - amžius varžybų dieną 69 m. 3 mėn. 11 d.), kuriai  patvirtintas išskirtinis Lietuvoje statusas ir įteiktas tai patvirtinantis dokumentas. Šios komandos amžius - 143 metai 2 mėnesiai ir 8 dienos. Beje, ankstesnis, bet neoficialus rekordas nuo 2019 metų priklausė komandai "Šeduvos malūnas" - 129 metai,

 

  • vyriausios sužaistos vyrų komandų varžybos – dviejų komandų "Mažoji Lietuva" ir "Pagėgių Rambynas" sužaistos varžybos Benininkų sporto aikštyne. Bendras dviejų vyrų komandų - keturių žaidėjų amžiaus rekordas siekia net 281 metai 10 mėnesių ir 7 dienos. "Pagėgių Rambyną" atstovavo ne ką jaunesni varžovai - Leonas Mišeikis (g.m.1951 gyv. Pagėgių sav. Vilkyškiai) amžius varžybų dieną ( 70 m. 3 mėn. 23 d.) ir Zigmas Genys  m. 1953 gyv. Pagėgiai, amžius varžybų dieną - 68 m. 4 mėn. 6 d.).

Įsimintini Lietuvos rekordai 2021 metų rugsėjyje užfiksuoti iš varžybas “atidžiai stebėjusio” ir skraidžiusio drono, gausiai filmuojant bei fotografuojant. Unikalius rekordus taip pat privalomai stebėjo, protokolavo ir užfiksavo licencijuoti liudytojai: Lietuvos tinklinio federacijos  tarptautinės kategorijos teisėjas Audrius Gargasas (Kaunas),  nacionalinės kategorijos teisėjai Regimantas Jagentavičius (Kaunas) ir Darius Barauskis (Kelmė). Jiems papildomai padėjo  linijos teisėjai Pranas Juodis (Pagėgiai), Valerijus Barabanov (Radviliškis).

 A.Gargasas, beje, yra tapęs pirmojo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato 1992 m. nugalėtoju.

Taigi, nuo šiol L.Mišeikis ir Z.Genys yra vieno LT rekordo autoriai, kai tuo tarpu P.Ubartas yra dviejų, o V.A.Mišeikis net trijų LT rekordų savininkai.

            Prisimenant paplūdimio tinklinio mėgėjų judėjimo “100 metų – ne riba!” istoriją, tai ji prasidėjo prieš dešimtmetį - 2012 metais, kai Pagėgiuose susibūrė tinklinio entuziastų grupė iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės darbuotojų, pasivadinusi tinklinio klubu “Samčiams – NE!”, tuo akcentuodama taisyklingą tinklinio žaidimą pagal nustatytas oficialias taisykles. Į emocingą  tinklinio žaidimą visus įtraukė dabartinė VSAT Pagėgių rinktinės darbuotoja Rolanda Maciukevičienė ir jos vyras, buvęs VSAT Pagėgių rinktinės darbuotojas, dabartinis Pagėgių miesto seniūnas Dainius Maciukevičius, organizavę tinklinio treniruotes sporto salėje ir lauko sąlygomis. Kadangi tinklinio klube “Samčiams – NE!” žaidė dauguma vyresnio amžiaus sportininkų, tai 2016 metais nuspręsta organizuoti paplūdimio tinklinio turnyrą “100 metų – ne riba!”, kuriame paplūdimio tinklinio dviejų žaidėjų komandoms (vyrų ar mišrių) galėtų atstovauti tinklinio sporto mėgėjai tik tuo atveju, jeigu jų abiejų amžiaus suma yra 100 ar daugiau metų. Idėjos autoriai ir įgyvendintojai – R.Maciukevičienė, D.Maciukevičius, taip pat buvęs VSAT Pagėgių rinktinės darbuotojas, ilgametis  Radviliškio veteranų sporto klubo “SK Šeduvos malūnas”  vadovas Gintautas Šarauskas bei Pagėgių savivaldybės VŠĮ Sporto ir turizmo centro administratorius Remigijus Špečkauskas.

         Pirmajame paplūdimio tinklinio turnyre “100 metų – ne riba!”, kuris 2016 metų vasarą vyko Pagėgių pasienio rinktinės sporto aikštelėje, startavo 3 vyrų ir 3 mišrios (MIX) komandos.

            2017 metais tame pačiame aikštyne jau susirinko gausesnis sportininkų skaičius: tarpusavyje varžėsi 6 vyrų bei 4 mišrios (MIX) komandos.

             Trečiąjį sezoną 2018 metais turnyras pradėjo Radviliškyje, kurį organizavo veteranų sporto klubas “SK Šeduvos malūnas” ir jame taip pat bendrai varžėsi 10 komandų. 2018 m. finalinis etapas jau tradiciškai pradėtas rengti Pagėgiuose Benininkų bendruomenės sporto aikštyne, kur varžėsi rekordinis komandų skaičius – net 15 sportininkų porų.

            O 2019 metais turnyro geografija dar labiau prasiplėtė – rungtyniauta ne tik Radviliškyje ir Pagėgiuose, bet ir Šilutėje, kur visada įspūdingą reginį sukūria tinklinio mėgėjų klubas “Šilutės tinklinis” ir organizatoriai Linas Gedvila ir Rita Kutkaitė. Ketvirtajame sezone vykusiuose trijuose etapuose jėgas bendrai išbandė net 21 vyrų bei 19 mišrių (MIX) komandų.

             2020 metais ir vėl turnyro populiarumas tik didėja, įvyko 4 etapai Radviliškyje, Šilutėje, Pagėgiuose ir Tauragėje. Pastarajame mieste turnyro etapą organizuojantis tinklinio klubas “Šilas” ir organizatorius Rimantas Martinavičius gali pasigirti gausiu smėlio aikštelių skaičiumi – jų net keturios.  Jubiliejiniame 5-ajame sezone smėlio aikštelėse žaidė sportininkai iš Panevėžio, Raseinių, Šilutės, Radviliškio, Šiaulių, Tauragės, Kretingos, Pagėgių, kurie registravo iš viso net 48 komandas.

              Šeštasis sezonas apsukų nemažino, 2021 metais jau įvyko turnyro 6 etapai: pirmąkart Anykščių rajone prie Rubikių ežero (organizatoriai panevėžiečiai Gintaras Petrauskas ir Rimantas Mincė) ir Varėnos rajone prie Lavyso ežero sodyboje “Keružė”(organizatorius Edvinas Blėda), tradiciškai Šilutėje, Tauragėje, Pagėgiuose ir Radviliškyje (pastarasis turas dėl lietaus perkeltas į Šiauliuose esančią uždarą Kane,s arena). Finaliniame etape Pagėgiuose būtent ir sužaistos vyriausiųjų žaidėjų komandų varžybos tarp komandų “Mažoji Lietuva” ir “Pagėgių Rambynas”. Vyriausiųjų komandų varžybų abu setai pasibaigė identišku rezultatu 21:16 "Mažosios Lietuvos" naudai, o užfiksuota informacija perduota vertinimui į agentūrą “FACTUM” prie Lietuvos kultūros fondo. Taigi, oficialus Lietuvos rekordų registravimas, reikalingos informacijos ir tai patvirtinančių dokumentų surinkimas ir pateikimas, užtruko netgi vienerius metus.

2022 metais vykęs septintasis turnyro sezonas tikrai nenuvylė – vyko iš viso 7 etapai Anykščių, Varėnos rajonuose, Radviliškyje, Tauragėje, Šilutėje ir Pagėgiuose. Prie turnyro rengėjų prisijungė Naujosios Akmenės rajone esanti Balsių stovykla (organizatorius Aloyzas Jarošaitis). Viso per šį sezoną žaidė 48 vyrų komandos, 37 mišrios (MIX) bei 4 moterų komandos.

Na, o visą rekordinį sezoną finaliniame Pagėgių etape vainikavo pelnyta ir džiaugsminga žinia – agentūra “FACTUM” diplomais oficialiai patvirtino Lietuvos rekordais 2021 metais fiksuotus tris išskirtinius pasiekimus: vyriausiais žaidėjas, vyriausiojo vyrų komanda ir vyriausiosios varžybos vyrų turnyre. Agentūra “FACTUM” prie Lietuvos Kultūros fondo tikrai turės kuo papuošti oficialią Lietuvos rekordų knygą, kuri paskutinį kartą išleista 2003 m.

                Per šiuos septynerius sezonus žaidėjų geografija labai išsiplėtė. Vyrų ir mišrių komandų turnyruose žaidė daugiau nei 90 vyrų ir daugiau nei 30 moterų iš įvairiausių Lietuvos miestų, rajonų ir miestelių, prisijungė entuziastai iš Alytaus, Lazdijų, Šalčininkų, Marijampolės, Kauno, Jonavos, Klaipėdos, Kretingos, Rusnės ir kitų vietovių.

                 Beje, sporto klubas “SK Šeduvos malūnas” pirmąkart turnyro istorijoje 2021 metais nors ir simboliškai, bet suorganizavo ir žiemos etapą lauke ant sniego (dalyvavo 2 vyrų ir dvi mišrios (MIX) komandos), bei 2022 m. vasarą vykusiame paplūdimio tinklinio Radviliškio etape pirmąkart sukvietė moteris į atskirą moterų turnyrą (dalyvavo 4 komandos).

                 Paplūdimio tinklinio turnyro “100 metų – ne riba!”žaidėjai, nugalėtojai ar prizininkai apdovanojami ne tik nugalėtojų taurėmis, medaliais, įvairiais originaliais prizais, bet  finaliniame etape dar atskirai pažymimi viso sezono reitingo lyderiai, turnyro naujokai ar sukaktuvininkai, ištikimiausiems ir nuoširdžiausiems turnyro dalyviams įteikiami vardiniai tinklinio marškinėliai ar atributai.

            Paplūdimio tinklinio sambūris "100 metų - ne riba!" nesiruošia sustoti fiksuojant pačius įvairiausius ilgaamžiškumo bei kitus prasmingus rekordus. Per septynerius paplūdimio tinklinio mėgėjų sambūrio “100 metų – ne riba!” sezonus užfiksuota pačių įvairiausių turnyro rekordų daugiau nei 50-yje kategorijų. Paminėtina nors keletas jų: nuo šių metų vyriausias turnyre teisėjavęs teisėjas – Leonas Mišeikis, kuriam turnyro metu ėjo 72-i metai, vyriausias čempionas vyrų turnyre – Visgaudas Banys (62 metai), daugiausiai dalyvavusių viename turnyre vyrų skaičius – 31 (2021 m. Varėnoje), bendras sužaistų varžybų skaičius per vieną turnyro etapą – 66 (Varėnoje 2021 m.), vyriausia teisėja moteris – 62 metai (Elvyra Kondrotaitė) ir t.t.  ir t.t.

Paplūdimio tinklinis ir jo gerbėjų judėjimas "100 metų - ne riba!" - tikra jėga ir sportinio azarto bei bendruomeniškumo galingas užtaisas.  

Kviečiame visus vyresnio amžiaus paplūdimio tinklinio mėgėjus prisijungti prie šio šaunaus judėjimo ir mėgautis smagiu žaidimu ant smėlio!!!

Daugiau įdomios informacijos visada rasite: www.100metuneriba.lt  ;   www.skseduvosmalunas.lt ;  Facebook: 100 metų - ne riba!